single

Stolik do salonu - jaki wybrać?

Wybór stolika do kawy: jak uniknąć błędów

Szukasz stolika do kawy? Zebraliśmy sześć najczęstszych błędów popełnianych przy wyborze stołu do salonu

BŁĄD NR 1: KUPOWANIE NIEUWAŻNIE

Często zdarza się, że widząc piękny model w sklepie lub na Instagramie, natychmiast chcemy taką samą i pędzimy, aby ją kupić. Nieprzemyślane posunięcie może spowodować, że stół nie będzie używany i stanie się nieporęcznym elementem, który przeszkadza, a nie jest użyteczny.

BŁĄD NR 2: ZŁY ROZMIAR

Innym często popełnianym błędem jest nieuwzględnianie wielkości modelu. Zbyt duży stolik kawowy lub grupa stolików może być za duża do małego salonu. I odwrotnie, model zbyt mały do dużego salonu będzie wyglądał na "zagracony" i niefunkcjonalny (ponieważ nie pomieści wszystkiego, czego potrzebujesz).

BŁĄD NR 3: NIEWŁAŚCIWA WYSOKOŚĆ

Kolana opierające się o blat stołu, wazon zasłaniający telewizor - te i wiele innych drobnych problemów związanych z niewłaściwym doborem wysokości stolika kawowego mogą poważnie zepsuć wypoczynek w salonie. Dlatego ważne jest, aby pomyśleć o tym z wyprzedzeniem.

salon ze stolikiem na kawę

BŁĄD NR 4: NIEWŁAŚCIWY MATERIAŁ

Wybierając stół do salonu, zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonany, co bezpośrednio zależy od tego, jak i do czego będziesz go używać (patrz punkt pierwszy). Istnieją bardzo piękne modele wykonane z błyszczącego metalu, ale ostre narożniki i połysk, na którym widać wszystkie odciski palców, nie są najlepszym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi. A lustrzane szkło i czarny lakier są dla tych, którzy planują jeść pizzę, frytki i piwo podczas oglądania telewizji. W końcu nieuniknione plamy z tłuszczu nie są najlepszą ozdobą salonu.

BŁĄD NR 5: NIEWŁAŚCIWY KSZTAŁT

Istnieje wiele modeli stolików do kawy: okrągłe, kwadratowe, prostokątne, wielokątne... a który z nich będzie ozdobą Twojego salonu, zdecyduj sam! W rzeczywistości wybór odpowiedniego kształtu nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ważne jest, aby nie pomylić się w tworzeniu zrównoważonego wnętrza.

BŁĄD NR 6: NIEWŁAŚCIWE ROZMIESZCZENIE

Innym często popełnianym błędem jest ustawianie stolika kawowego w zbyt dużej odległości od sofy w salonie. Oznacza to, że trzeba będzie wstawać za każdym razem, gdy trzeba będzie odstawić kubek, wziąć czasopismo lub położyć na stole pilota do telewizora. Jest to bardzo niewygodne.