single

Projekt salonu z kominkiem

Projekt salonu z kominkiem

W dzisiejszych czasach kominki bardzo się zmieniły. Niektóre z nich to nadal paleniska z żarzącym się żywym ogniem, podczas gdy inne tylko imitują płomienie dzięki działaniu nowoczesnych lamp halogenowych lub ekranów LCD. Na szczęście zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne kominki dobrze pasują do wystroju, pod warunkiem, że są odpowiednio dobrane i zaprojektowane.

Style projektowania salonów z kominkiem

Projekt kominka musi pasować do ogólnego wystroju wnętrza. Jednak tylko profesjonalny projekt wnętrza z opracowaniem rysunków wnęk lub portali dla tego urządzenia pozwala na zainstalowanie go zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Przyjrzyjmy się kilku zdjęciom kominków we wnętrzu salonu.

1. Biokominek w nowoczesnej sali telewizyjnej

W tym projekcie projektanci wbudowali prostokątny biokanał z długim paleniskiem we wnękę ściany dekoracyjnej w strefie telewizyjnej. Palenisko jest otoczone szeroką niklową ramą, która pasuje do kolorystyki pomieszczenia, a obszar palenia jest ozdobiony białymi kamieniami ceramicznymi. Ten biokominek wydobywa naturalne piękno polerowanego kamienia i lakierowanego drewna zastosowanego w salonie. Ponadto kominek odgrywa w tym pomieszczeniu jeszcze jedną ważną rolę: służy jako rodzaj przegrody między częścią jadalną a częścią z sofami w salonie.

2. Marmurowy kominek w salonie w stylu art deco

Na tym zdjęciu salonu z kominkiem widać wspaniałe marmurowe wykończenie portalu ze wspaniałymi rzeźbieniami w stylu klasycznym. Tutaj kominek znajduje się w części wypoczynkowej, oddzielonej od salonu kolumnami i kryształowymi zasłonami. Jako punkt odniesienia we wnętrzu, palenisko jest podkreślone przez ważny atrybut Art Deco - lustro w kształcie pęknięcia słońca. Projekt sofy i jadalni nawiązuje do motywu Art Deco.

marmurowy kominek

3. Miejsce na kominek w stylu klasycznym

Zaprojektowanie salonu z kominkiem w stylu klasycznym wymaga odpowiednio urządzonej strefy kominkowej. Obudowa z białego marmuru z modelowanymi lub złoconymi rzeźbami, lustrzane tafle i antyczny zegar z masy perłowej. Przy kominku znajduje się kącik do czytania i siedzenia, składający się z okrągłego stolika kawowego, tapicerowanego gobelinowego fotela i niskiej pufy z wózkiem.

4. Kominek w minimalistycznej przestrzeni salonu

W projektach na lata 2018-2019 trudno wyobrazić sobie nowoczesny, minimalistyczny salon bez kominka na biomasę. Zwłaszcza jeśli wielkość pomieszczenia pozwala na stworzenie dekoracyjnej przegrody między strefami i wbudowanie w jej wnękę luksusowej linii ognia - biokominka z długim paleniskiem. Efektowne rozwiązanie, które pozwala zobaczyć przeciwległą stronę pokoju przez tańczące płomienie! W monochromatycznym wnętrzu salonu, utrzymanym wyłącznie w odcieniach szarości, znalazł się tylko jeden akcent kolorystyczny - jaskrawe błyski koloru ognia. Koncepcja, która postuluje wartość wolnej przestrzeni, charakteryzuje się ścisłą geometrią i monochromatycznymi wypełnieniami na dużych powierzchniach. Kominek dobrze wpisuje się w ten projekt, wnosząc do doskonale uporządkowanej przestrzeni odrobinę naturalnego chaosu i dynamiki.

5. Długi biokominek naścienny w nowoczesnym wnętrzu salonu

Wnętrze pokoju dziennego z kominkiem w nowoczesnym stylu również przyciąga wzrok geometrycznymi kształtami i zwięzłością. Nie zobaczysz tu pretensjonalnych rzeźb ani dekoracyjnych ekscesów. Motyw zaawansowanej technologii jest obecny we wnętrzach dzięki widocznym funkcjonalnym detalom, takim jak zawieszki i podwieszenia ultranowoczesnych chromowanych opraw oświetleniowych oraz pasujące do nich oświetlenie punktowe i metalowe ramy krzeseł w jadalni. W tym kontekście bardzo dobrze wygląda niewidoczny we wnęce kominek.

6. Niezwykły kominek z jasnego marmuru w stylu prowansalskim

Wystrój salonu z kuchnią w stylu prowansalskim można doskonale uzupełnić kominkiem elektrycznym w ekskluzywnym portalu. Ten styl przywodzi na myśl wspomnienia z życia w zamku na wybrzeżu południowej Francji. W prowansalskim salonie świetnie wyglądałby kominek w masywnym kamiennym portalu z gipsowymi rzeźbami lwów. Obszar kominka jest wzbogacony o akcesoria z kutego żelaza, świeczniki i lustrzaną taflę.

7. Przestronny pokój dzienny z kominkiem w stylu loftowym

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu przestronnego salonu, wybierz styl loftowy. Jest to optymalne rozwiązanie dla osób, które preferują luźne przestrzenie. Ten nowoczesny projekt wnętrza mieszkania inspirowany loftem łączy wbudowany prostokątny kominek z tylną ścianą z imitacji cegły, boazerię z ciemnego drewna, lustrzany blat i eleganckie meble pasujące do geometrycznego wzoru na podłodze i żyrandola w kształcie sześcianu.

kominek w salonie

Nietypowa aranżacja kominka

Prawie wszystkie pracownie Angeliki Prudnikovej (przemianowanej na Antonovich Design) można śmiało określić jako oryginalne i niekonwencjonalne. Są jednak takie, które wyróżniają się na tle innych autorskich rozwiązań. Przeznaczone są dla koneserów nietuzinkowego podejścia do aranżacji wnętrz salonów z kominkiem.

8. Przeszklona linia ognia wbudowana w marmurową przegrodę

W tym projekcie zobaczysz wnętrze salonu z niezwykle długą linią ognia, zrealizowaną za pomocą kominka na bioetanol wbudowanego w ściankę działową między salonem a jadalnią. Konstrukcja ta pełni rolę symboliczną, oddzielając jedynie obszary funkcjonalne. Wnęka kominkowa jest przeszklona i przezroczysta z obu stron. Można więc cieszyć się płomieniami podczas posiłku w jadalni lub odpoczynku na sofie w salonie.

9: Kominek elektryczny pod panelem TV

Projekt pokoju dziennego z kominkiem elektrycznym wbudowanym we wnękę pod telewizorem jest wygodny i niezwykły. W końcu będzie można jednocześnie oglądać telewizję i podziwiać sztuczny płomień. Jasność można łatwo regulować, więc płomienie nie będą przeszkadzać w oglądaniu telewizji i zastąpią podświetlenie telewizora. Jest to również idealne rozwiązanie dla mniejszych mieszkań, pozwalające zaoszczędzić miejsce dzięki połączeniu kominka i telewizora w jednym miejscu.

10. Motyw żeglarski

Jeśli interesuje Cię salon z kominkiem w duchu północnych mórz, mamy dla Ciebie piaskowe, brązowe lub niebieskie kolory dekoracji, mebli i materiałów. W tym wnętrzu w stylu skandynawskim przydałby się wyjątkowy kominek. Ozdobimy go półprzezroczystymi panelami 3D w subtelnym turkusowym odcieniu z pofalowaną powierzchnią wody i wkomponujemy w dekoracyjną ścianę z wykończeniem z naturalnego kamienia.