single

Jak wybrać stół do salonu?

Jaki wybrać stół do salonu?

Stół to najważniejszy atrybut salonu, który sprawia, że jest on funkcjonalny i wygodny. Stół to jeden z najważniejszych atrybutów mebli o ogromnej liczbie funkcji. Uzupełnia i ożywia wystrój każdego pomieszczenia. Wybierając stół do salonu, należy wziąć pod uwagę fakt, że jest on centralnym punktem, przy którym gromadzą się goście, rodzina i przyjaciele, dlatego powinien być tak wygodny i przytulny, jak to tylko możliwe. Weź pod uwagę wielkość pomieszczenia, styl wnętrza i inne sztuczki projektowe, aby upewnić się, że wybrałeś właściwą.

Szuflada i stół do salonu

Co może mieć wpływ na wybór stołu? Do czego jest potrzebny. Można przy nim spożywać posiłki, gromadzić się wokół niego, świętować uroczystości lub ważne dni. Stół może służyć do grania w gry planszowe lub pracy na komputerze.

Ważne czynniki przy zakupie stołu:

 • Cel - cel, do którego będzie służył stół. Jeśli w salonie potrzebny jest pojemny stół, ale nie ma takiej możliwości, można kupić modele transformowalne, które zmieniają się z małych w duże;
 • Wielkość i kształt salonu. Jest to ważny czynnik, ponieważ decyduje o tym, jak dobrze stół będzie pasował do wnętrza. W prostokątnym salonie najlepiej sprawdzi się stół prostokątny lub owalny, a jeśli pomieszczenie jest duże i pozwala na umieszczenie stołu w konkretnym miejscu, wybierz klasyczną wersję nierozkładaną na 10-12 miejsc. W przypadku małego salonu lepszym wyborem może być stolik składany lub stolik transformatorowy. W większości przypadków będzie on wyglądał jak stolik kawowy, na którym można wypić kawę lub poczytać książkę;
 • Stylizacja - stolik powinien pasować do koncepcji wystroju całego salonu, zdobić go i pasować kolorem i kształtem, nie wyróżniać się w pomieszczeniu.

Stół powinien być wygodny do siedzenia, a krzesło powinno się łatwo wyciągać. Na każdą osobę powinno przypadać co najmniej 60 cm długości stołu, jeśli krzesła nie mają podłokietników. Projekt stolika parapetowego może być ciekawym obiektem, który pozwala zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu i wygląda bardzo nietypowo w porównaniu z innymi stolikami. Sam parapet można zmodernizować w niedrogi sposób, a nawet samodzielnie. Może zastąpić szafę lub komodę, a także służyć do przechowywania przedmiotów.

Typ konstrukcji cokołu jest następujący:

 • Typ zamknięty - drzwi i szuflady chronią zawartość wnętrza przed ciekawskimi spojrzeniami. Wybierając zamknięty regał do salonu, warto sprawdzić przezroczystość szkła na drzwiach szuflad, jeśli w środku znajduje się sprzęt odbierający sygnał;
 • Typ otwarty - to regał z półkami. Zapewnia natychmiastowy dostęp do wszystkich przedmiotów znajdujących się w środku i zapewnia dobrą wentylację urządzeń, takich jak telewizory, chroniąc je przed przegrzaniem.

Zdecydowana większość regałów do salonu jest stacjonarna. Jeśli musisz często przemieszczać meble, szafka mobilna na kółkach jest właściwym wyborem. Model stacjonarny może być wyposażony w nogi lub nie.

stolik kawowy

Stolik kawowy w salonie

Zdecydowana większość pokoi dziennych wyposażona jest w sofę i telewizor. Nie sposób nie zgodzić się z tym, że taki mały i poręczny mebel doda nieco więcej ciepła i komfortu do codziennego życia. Stolik kawowy doskonale wkomponuje się w każde wnętrze salonu, podnosząc jego walory estetyczne

Zalety stolika do kawy:

 • Charakteryzuje się łatwością obsługi;
 • Jest wielofunkcyjny;
 • Doskonałe możliwości przenoszenia. Dzięki kółkom stół można przemieszczać w dowolne miejsce;
 • Dzięki swoim niewielkim rozmiarom nie zajmuje dużo miejsca we wnętrzu;
 • Do ich produkcji używamy różnych materiałów, ale zazwyczaj kupujemy modele szklane ze względu na ich stylowy wygląd.

Stolik kawowy może być wykorzystywany do różnych celów. Można w nim przechowywać gazety, postawić wazon z kwiatami i figurkami, filiżanki do kawy i inne potrzebne rzeczy. Stół z pięknym zestawem do herbaty będzie wyglądał szczególnie wytwornie.

Salon z sofą i stołem: możliwość spożywania posiłków

Jeśli pokój dzienny jest podzielony na strefy, należy wybrać stół wysokiej jakości. Można wybrać rozsuwany model stołu jadalnego, stół z litego drewna lub inną opcję. Jedna strefa będzie przeznaczona do spożywania posiłków, druga do przyjmowania gości. Drewniane krzesła o wdzięcznych krzywiznach doskonale uzupełniają stół w klasycznym salonie. Wybór stołu zależy od tego, jak będzie wyglądała jadalnia. Jeśli jest statyczna, wystarczy klasyczna. Jeśli pomieszczenie będzie dynamiczne, istniejące tylko do przyjmowania gości, dobrym rozwiązaniem będzie stół transformatorowy.

Aby nie pomylić się z rozmiarem stołu, można łatwo zmierzyć jego wymiary - rozłożyć na podłodze obrus. Pomoże to zorientować się w obszarze przyszłego stołu;
Okrągły, jednonożny stół, przy którym zmieści się więcej osób, będzie idealny do małego salonu. Ładna kanapa narożna może być wykorzystana do podziału na strefy. Miękkie meble dodają przytulności i są praktyczne, ale nie należy ich umieszczać w pobliżu stołu i miejsca pracy, ponieważ łatwo się brudzą. Lada barowa może również podzielić przestrzeń. Można go używać zamiast stołu w jadalni. Stół do jadalni można zrobić samemu i jest to o wiele tańsze niż kupno gotowego w sklepie. Można je wykonać z drewna lub płyty wiórowej, a jeśli masz dobre ręce, rezultat będzie dobry w każdym przypadku.

stół w jasnym salonie

Pokój dzienny ze stołem

Transformator stołowy różni się nie tylko konstrukcją, ale także wyglądem. W ciągu kilku sekund staje się on kompletnym stołem jadalnym, na którym można ułożyć sztućce i rozpocząć posiłek. Sofy i fotele również świetnie wyglądają obok stołu transformatorowego. Stół transformatorowy jest idealny do salonu w stylu nowoczesnym. Szczególną rolę w mieszkaniu odgrywają stoliki transformatorowe Console. Mogą być montowane na ścianie, na zawiasach lub wolnostojące. Konsola jest wykonana z różnych materiałów, każda ma swój własny projekt i rozmiar.

Uniwersalny, rozkładany stół do salonu

Stół składany jest tak nazywany, ponieważ łatwo się go otwiera i zamyka jak książkę. Jego cena jest znacznie niższa niż stołu w jadalni, a funkcjonalność znacznie większa. Jedną z zalet stołu rozkładanego jest możliwość złożenia go do minimalnych rozmiarów, co pozwala zaoszczędzić miejsce w salonie.

Ich zalety są oczywiste:

 • Idealne rozwiązanie dla małych przestrzeni. Umożliwiają one umieszczenie w miejscu pracy dodatkowych mebli i zaoszczędzenie tak potrzebnych metrów swobodnego poruszania się po mieszkaniu;
 • Stół jest idealnym rozwiązaniem dla każdej przestrzeni. Po złożeniu może służyć jako stolik kawowy, a w razie potrzeby można go przekształcić w zwykły stół jadalny dla gości.
 • Dostępne są stoły składane z wbudowanym minibarem, biurka z półprofilem i półprofilem w formie pięknych biurek z bocznym stolikiem, w którym można umieścić przybory do pisania.